Poznej Vysočinu

Po „covidové pauze“ letos opět Kraj Vysočina ve svém sídle organizoval soutěž Poznej Vysočinu, která prověřuje znalosti žáků z oblasti geografie, hospodářství, biologie, politiky a kultury našeho regionu. Tohoto ročníku se zúčastnilo 110 soutěžících z 66 základních škol a víceletých gymnázií.
     Ze školního kola byli do krajského finále z každé školy vysláni nejlepší žák a žákyně. Naši školu skvěle reprezentovali Lucie Říhová z 8. třídy a Stanislav Mühlfait z 9. třídy. Oba byli v silné konkurenci velmi úspěšní. Lucka obsadila vynikající 15. místo, Standa byl 26. v pořadí. Kromě věcných cen se mohou těšit na květnový celodenní výlet do Prahy, kde je bude čekat mimo jiné lákavá plavba lodí po Vltavě s výkladem.