2x florbalové stříbro

2x florbalové stříbro

21.11.2023
Základní škola

Ve středu 15. 11. se uskutečnilo okresní kolo florbalového ČEPS cupu pro 1. stupeň ZŠ ve sportovní hale ve Světlé nad Sázavou. V úvodním derby děvčata porazila ZŠ Láneckou 1:0, poté následovala vysoká výhra 5:1 nad Krucemburkem. V boji o 1. místo a postup do krajského kola se utkala se ZŠ Golčův Jeníkov. A i přes velký počet šancí se holkám vstřelit gól nepodařilo a prohrály 0:2. Zaslouženě skončily na druhém místě.

Na již zmíněný úspěch navázala následující den děvčata ze 6. a 7. třídy. Nejprve porazila 4:3 ZŠ Buttulova Chotěboř, poté deklasovala Golčův Jeníkov 7:1 a v posledním zápase ve skupině prohrála s dívkami ze ZŠ Přibyslav 1:3. V semifinále sice prohrávala 1:0, ale žákyně ukázaly velkou sílu i odhodlání zvítězit a zápas také díky skvělému fandění spolužáků na tribuně zápas otočily a vyhrály 2:1.  Ve finále se opět střetly s Přibyslaví, ale ani tentokrát jí porazit nedokázaly a po prohře 0:3 si po zásluze odnesly pohár a stříbrné medaile.

Děkujeme oběma týmům za vzornou reprezentaci naší školy.