Zlato, stříbro i bronz

Zlato, stříbro i bronz

22.03.2024
2. stupeň

Ve čtvrtek 21. 3. se konalo okresní kolo olympijského víceboje ve sportovní hale v Havlíčkově Brodě. Soutěžilo se celkem ve čtyřech disciplínách – trojskok, hod medicinbalem, skok přes švihadlo a leh-sed. Utkali se mezi sebou nejen jednotlivci, ale i čtyřčlenné týmy chlapců a dívek. V kategorii družstev se náš tým umístil na krásném 4. místě z 19 týmů! Na pohárové i medailové pozice nám ale scházelo opravdu jen pár bodů…Škoda! Umístění je o to cennější, že jsme oproti ostatním neměli v týmu žádného deváťáka.

V jednotlivcích, kteří soupeřili v odpovídajících ročnících, se nejlépe umístil Marek Mikeš, který svou kategorii (24 účastníků) ovládl a získal zlatou medaili. O moc pozadu nezůstal ani jeho mladší brácha David, jenž našel pouze jednoho přemožitele (18 účastníků) a odvezl si medaili stříbrnou. Zbývající bronz doplnila Monika Rychlá v konkurenci 43 účastníků. Gratulujeme. Tito tři postoupili do regionálního kola, které se bude konat 10. května v Třebíči. Držte palce!

Všichni ukázali svoji olympijskou všestrannost a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.