Olympijský odznak - pětiboj

Olympijský odznak - pětiboj

10.05.2024
2. stupeň

V pátek 10. 5. se konalo regionální kolo olympijského víceboje na atletickém stadionu v Třebíči. Z okresního kola postoupilo celé družstvo a 3 jednotlivci. Tentokrát se soutěžilo celkem v pěti disciplínách – sprint na 60 m, shyby, skok daleký, hod krikeťákem a běh na 1000 m nebo dribling s basketbalovým míčem. Výkony našeho týmu stačily celkově na 15. místo v Kraji Vysočina.  V kategorii jednotlivců se nejlépe umístil David Mikeš, který skončil o pár bodů na 4. místě.

Skvělé výkony sledovala mimo jiné také bývalá atletka, trojskokanka Šárka Kašpárková, držitelka bronzové medaile z olympijských her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997 v Athénách. Sportovní den jsme si všichni za slunečného počasí velmi užili.