srdce Anglie

srdce Anglie

19.06.2024
Základní škola

Dear readers,

v sobotní odpoledne dne 8. 6. se početná skupina našich žáků, se slzami v očích a s kufry plnými kuřecích řízků, vydala na dobrodružnou cestu do srdce Anglie. Po noci strávené v autobuse jsme se zastavili doplnit energii konzumací belgické čokolády a projížďkou na lodičkách v půvabném historickém městě Bruggy, kterému se přezdívá „Benátky severu“.

Svačiny nabalené z domu nám vydržely až do Anglie, kde nás čekala prohlídka středověkého hradu Dover. Na přivítanou jsme byli uvítání sprškou deště a spokojeně zmoklí se vydali na místo mučednické smrti Thomase Becketta v Canterbury. Pak už následovalo uvítání v hostitelských rodinách, které vzaly na pár dnů naše české Honzíky a Mařenky pod svá křídla.

Následující tři dny se nám podařilo zdolat všelijaké překážky, a přestože chůze na dlouhé vzdálenosti není naší nejsilnější stránkou, naše kroky nás dovedly až na místa, která jsme doposud znali pouze prostřednictvím fotografií v učebnicích anglického jazyka.

Na závěr byla naše pouť zakončena návštěvou Londýna, který jsme si mohli prohlédnout z výšin Londýnského oka.

S hrdostí můžeme říci, že jsme se vrátili ve stejném počtu, v jakém jsme odcestovali, takže jsme se všichni nabytí zážitky odebrali do svých domovů. Londýn je krásný, ale jak se říká: „Všude dobře, doma nejlíp!“