První pomoc

První pomoc

27.01.2023
2. stupeň

V pondělí 23. a v pátek 27. ledna se osmáci zúčastnili programu První pomoc do škol, který trval dohromady sedm vyučovacích hodin. Program vedla paní učitelka Mgr. Marta Tomková ze Střední zdravotnické školy v Havlíčkově Brodě. V pondělí probíhala hlavně teoretická výuka, kdy probírali, jak komunikovat s operátorem tísňové linky, co dělat, když se někdo dusí cizím tělesem, jak zastavit krvácení z nosu nebo z ruky a mnoho dalšího. Také si vyzkoušeli masáž srdce dospělého člověka nebo dítěte na resuscitační figuríně a na panence. V pátek se zaměřili na popáleniny, omrzliny, zlomeniny a poleptání kyselinou nebo zásadou. Poté následoval krátký test, ve kterém si ověřili, jaké zkušenosti a znalosti mají po absolvování výuky. Po testu si prakticky zkusili, jak zavázat tlakový obvaz nebo zavěsit ruku do trojcípého obvazu. Všichni jsme si odnesli spoustu důležitých poznatků a dovedností. Paní Tomkové moc děkujeme.